İlk Alışverişinize Özel 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde 50 TL Değerinde Hediye Kuponu Hediye

10.06.2020

MEVSİMLERE GÖRE SAAT TERCİHİNİZİ DEĞİŞTİRİNHer insan mevsimlerin insanların yaşamına olan etkisini bilir. Kışın yağmur ve kapalı havalar ile yazın sıcak günlerinde insan psikolojisinden modaya her şey farklılık gösterir.  Kışın giydiğiniz koyu renk kıyafetlerin yerini yaz geldiğinde sıcak tempoya uygun tercihler alır.
Saat seçimi de mevsimlere göre değişiklik gösterebilir. Yazın takılabilecek saat ile kışın koyu renklere uyum sağlayacak saatler artık çapraz ilişkiler ile bir arada. Modanın son süreçteki hızlı gelişimi ile bir saat yılın bütün aylarında kullanılamaz hale geldi. Kıyafetlerinize sıcaklığını yansıtacak ve farkınızı ortaya koyacak aksesuarlar artık tercihlerinizin ötesine geçebilecek saatlerle birlikte sunuluyor.
Çoğu saat markasının satış stratejisi bile mevsimlere göre değişiyor. Hem kadın hem de erkekler için kışın ağırlığı taşıyan saatler ile yazın hafifliğini hissettiren saatler farklı.
Artık kış modasında kışın ağırlığını yansıtacak olan kadran tasarımı minimallikten uzak saatleri tercih etmelisiniz. Saatinizi sadeliğin ötesine geçmiş ve detaylarıyla öne çıkan bir saat olarak seçerseniz mevsimin ağır havasında sizi öne çıkaracaktır. Kombininizde patlak renkler veremiyorsanız bu işi saatinizle yapabilirsiniz. Özellikle SEIKO ve EMPORIO ARMANI saatlerin tasarımlarında kadran detaylarına dikkat ederek seçtikleriniz sizi parlatacaktır.
Ancak kış aylarının ardından ilkbaharın hafif esintisi bizi karşıladığında ise minimal saatlere geçiş yapabilirsiniz. Baharın çiçekli ve rahatlatıcı havasında kadran ve kordonları sadeliğini öne çıkaracak şekilde seçilmişse zarifliğiniz öne çıkacaktır.  MICHAEL FELLINI saatlerin şık tasarımları minimal çizgileri ile sizi bekliyor olacak baharda.
Yaz ayları ise çoğu insan için dinlenmek demektir. Çalışma saatleri, okula gitmek, mesailer geride kalmıştır ve çoğu insan artık hafifleme dönemine girmiştir.  Bu dönemlerde kış aylarına gömdüğümüz klasik kombinlerimizden, spor kombinlerimize geçeriz. Birçok markanın spor tasarımı olmasına rağmen yaz aylarının sporluğunu yansıtan tasarımlar için TOMMY HILFIGER, USPA, SLAZENGER saatlerdir.
Mevsimlere göre saatleriniz seçmek sizi kolay kombinler yapmaya yönlendirebilir. Sonbahar mevsimi için ilkbahar aylarında yaptığınız saat seçimlerinizden faydalanabilirsiniz. Renk konusunda sonbahar renkleriyle örtüşen tasarımlar yine minimallik ile sizi şık saatlere götürür. Soft renklerin hakim olduğu saatlerde sonbaharın havasını üzerinizde taşıyabilirsiniz.
Mevsimlerin ardışık takibi, bizlere zamanın hızından ipuçları verir. Hep yanımızda taşıdığımız zamanı belirleyen tasarımlarımızı yine zamanın uyumu ile kullanmak farklı bir anlam taşıyacaktır.