İlk Alışverişinize Özel 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde 50 TL Değerinde Hediye Kuponu Hediye

9.06.2020

Bu Tüyolar İle Sahte Saatleri Ayırt EdinSaat seçimi yapmanın bir çok farklı yolu mevcut ancak saat seçimi yaparken sahte saatlerden korunmak istiyorsanız, bu tüyolara dikkat etmelisiniz.
Özellikle bir hediye olacak saatin sahtesini almak başınıza gelebilecek kötü olaylardandır. Sahte saatleri ayırt edebilmek için saati birkaç dakika önereceğimiz tüyolarla incelemek yeterli olacaktır.
İşte sahte saatleri gerçeklerinden ayıran özellikler!
Sahte saatlerden korunmanın en etkili yöntemi öncelikle saat alacağınız işletmenin yetkili olup olmadığını araştırmaktır. Arama motorunuzda yapacağınız birkaç arama ile bunu öğrenebilirsiniz. Peki yetkili satış bayisi olduğunu düşündüren sahte satıcılar varsa?
Saat alırken gerçek olduğundan emin olmak için saati birkaç dakika dikkatle incelemeniz yeterlidir. Öncelikle saatinizin kadranına bakın. Kadranında bulunan cam, gerçek saat üreticilerinde değerli minerallerden yapılır ve bu cama yandan bakıldığında mineraller mor renkte görünür. Ancak imitasyon saatler yapılırken mineral kristalleri kullanılır. Bu kristallere yandan bakıldığında ise yeşil olarak görünür.
Saatin sahte mi gerçek mi olduğunu anlamak için kordonunda bulunan tokaya bakın, tokada saatin markasının ismi veya logosu bulunacaktır. Bu imzalar bazen kordonda bir veya iki tane de olabilir. Firmalar müşterilerinin sahte ve imitasyon ürünlerden korumak için mutlaka bir yerde imzasını bırakacaktır.
Sahte ürünlerden korunmanın diğer yolu ise saatinizi tartmaktır. Orijinal saatler sahtelerine göre daha ağırdır. Çünkü gerçek saatlerin içindeki mekanizma önem taşımaktadır ve sağlam malzemelerden yapılır. Ancak incelediğiniz saat hafifse (bu hafiflik kolayca farkedilebilecek kadar hafif olması) muhtemelen imitasyon bir üründür. Saatin hafifliği size en kesin sonucu vermemekle birlikte önemli bir detaydır.
Saati incelerken üzerindeki basit bir çizik, solma, kararma veya renk değiştirme gibi detaylar da sizin ayırt etmenizi sağlar. Çünkü sahte saatlerin kadranı veya kordonu kolaylıkla zarar görebilir. Ancak orijinal saatlerde bu durum kullanıma bağlıdır. Ayrıca saatinizin arka yüzeyini incelemek de iyi sonuçlar verecektir. Arka yüzünde bulunan seri numaralarını markanın internet sitesindeki ürünleriyle karşılaştırın.
Sahte saatleri gerçeklerinden ayırt edebilmek için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Saatinizden çıkan mekanik sesler bile size sahte mi gerçek mi olduğunu belli eder. Gerçek saatler saatin içindeki mekanizmanın uyum içindeki çalıştığı bir sesi size iletir. Ancak sahte saatlerde bu ses ya çok kısıktır ya da düzensiz.
En güvenli şekilde saat alabilmek için seçeceğiniz işletmeyi mutlaka önceden araştırın ve kutusuz verilen saatlerden kaçının.
-METİN YENİÇULHA