İlk Alışverişinize Özel 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde 50 TL Değerinde Hediye Kuponu Hediye

18.06.2020

Çocuğunuz Zamanı Yanında TaşısınÇocuğunuz saat ve zaman kavramlarında kafası karışıyor ve çocuğunuzdan bu konuda gittikçe ilginçleşen tepkiler alıyorsanız saati ve zaman kavramlarını öğrenme zamanı gelmiş demektir. Bir çok ailede saat eğitimini okulda öğretmenler tarafından verilmesi beklenir. Ancak bu yanlıştır. Çünkü çocuğunuzun zaman kavramını öğrenmesi onun hem gelişiminde büyük etki sağlayacak hem de günlük hayatında zaman kavramını pekiştirebilecektir.
Çocuğunuza ‘Yatmana 15 dakika var’ dedikten sonra bazen bu zamanı çok bazen ise az olarak algılayabilir. Ancak saat ve zaman kavramlarını öğrendiğinde bu saat dilimi hakkında sabit bir düşünceye sahip olacak ve kendisi duruma göre tahlil edebilecektir.
Çocuğunuza zaman kavramını öğretmenin ilk adımı kendisine ait olacak bir saat hediye etmek olabilir. Çocuğunuz bu saat ile hem öz güven tazelenmesi yaşayacak hem de saati öğrenme konusunda daha hevesli olacaktır. Ebeveynler için hazırlanmış saat öğretme teknikleri ile çocuğunuza çok basit şekilde saat kavramını aktarabilirsiniz. Ancak kalıcı bir öğreti olması gereken bu öğretimde asıl sorun çocuğunuzun bunu sık sık pekiştirmesidir. Çocuğunuza ait bir kol saati bunu sağlayacak basit ve etkili yollardan. Çocuğunuz saat bilgisini edinme hevesi ile sık sık kolundaki saatle temas kuracak ve başta biraz yavaş sonraki zamanlarda hızlanarak saati söyleyebilecektir. Bu da çocuğunuzun 15 dakikaya bir gün az bir gün çok gibi görmesinin önüne geçecektir.
Çocuğunuza saat hediye ederken önceliğiniz o saatin işlevselliği olmalıdır. XONIX ve U.S. POLO ASSN marka saatler bu konuda sizi tatmin edecektir. Çocuğunuz oyun oynarken veya günlük hayatında rahatlıkla kullanabileceği, basit çarpmalar sonucu kırılmayacak ve çocuğunuzun renkli yaşantısına hitap eden saatleri tercih edebilirsiniz. XONIX ve U.S. POLO ASSN markaları çocuklar için özel olarak tasarlanmış saatleri ile ön planda.
Ayrıca çocuğunuz için saat alırken, kordon ve kadran kısımlarının hangi malzemeden yapıldığına özellikle dikkat etmelisiniz. İmitasyon ve sahte saatlerin yapıldığı malzemeler saati kullananın kolunda bazı alerjik reaksiyonlar sebep olabilir. Bu gibi bir durum yaşamamak için sahte saatleri ayırt etmenin püf noktalarını öğrenmeniz gerekmektedir. Daha önce sizlerle paylaştığımız “Bu Tüyolar İle Sahte Saatleri Ayırt Edin”(https://www.gongsaat.com.tr/b-12-Bu-Tuyolar-Ile-Sahte-Saatleri-Ayirt-Edin.html) yazımıza göz atabilirsiniz.