İlk Alışverişinize Özel 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde 50 TL Değerinde Hediye Kuponu Hediye

1.07.2020

MekanınızınTasarımınıza Uyacak Duvar Saatlerini SeçinEvinizde, işyerinizde ya da gün içinde sıklıkla zaman geçirdiğiniz mekanda şık bir duvar saati ile hem tasarımınıza farklı bir hava katabilir hem de tasarımınızın eksik parçasını tamamlayabilirsiniz. Evinizde ya da iş yerinizde seçeceğiniz duvar saatlerikarakterinizi yansıtacak ve estetik anlayışınız hakkında ipuçları verecektir. 

Dekorasyonunuzu tamamlayacak parçalardan biri olan duvar saati alırken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi saatler ile neleri anlatabilirsiniz?  Duvar saati seçmenin püf noktaları nelerdir?
Bu soruların cevapları için öncelikle mekanınızın tasarımını iyi bilmeli ve yaratılan hava hakkında fikirlere sahip olmalısınız. Örneğin bir spor salonunun tasarımına uyacak saat ile klasik çizgilerle donatılmış salonunuza uyum sağlayacak saatler farklıdır. Dijital veya mekanik saatler arasında seçim yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey tasarımın yarattığı ambiyansı okuyabilmektir.

Mekanın vermek istediği ambiyans sizi saat seçiminde doğru yola götürecektir. Sonraki aşama ise bir duvar saatinden beklentinizdir. Örneğin çalışma odası için düşünülen bir saatin çıkardığı ses çok olmamalıdır. Duvar saatleri kol saatlerine göre daha büyük olduğu için mekanizmanın dönmesi için daha büyük enerjiye ihtiyaç vardır. Bu enerjinin sağlanması da ses demektir. Ancak profesyonel markaların elinden çıkmış saatler artık bunun önüne geçiyor. Minimum sesteki saatler çalışma odası için vazgeçilmez olacaktır.

Saatten beklentinizi bilmek de size saat seçiminde yardımcı olacaktır. Saatinizde kişiliğiniz hakkında ipuçları vermeniz de önemlidir. Eğer neşeli ve hareketli bir görünüm yaratmak istiyorsanız, duvar saati seçiminde yuvarlak veya dörtgen modellerin ötesinde daha şekilli saatler seçmelisiniz. Ancak ciddi bir hava yaratmak istiyorsanız tek renk ve sade ve klasik çizgilerle yapılmış saatleri seçebilirsiniz. Ancak günlük hayatınızda salonda kullanmak için saat arıyorsanız bu saat günlük hayatınızın gidişatına uygun olmalıdır.

Duvar saatinizde ister estetik isterseniz de işlevsellik ön planda olsun, en uyumlu saatleri bulabilmek için Gong Saat bayileriyle iletişime geçebilirsiniz.